Falco v době, kdy ho podviživého odebrali majiteli.

Liga na ochranu zvířat odkryla další otřesné zacházení se psem. Případ se týká desetiletého dalmatina Falka z Jablonce, jehož majitelé neměli potřebu zvíře dostatečně krmit. Výsledkem je zubožený stav a podvýživa.

Důchodci, kteří se o psa “starali”, na něj evidentně nestačili. Granule viděl před měsícem a když už ho občas nakrmili, tak velmi nekvalitně. Falco se musel často spokojit pouze s rohlíky. Pejsek vážil místo 40 kg jen 21 kg.

Majitelé se podle Ligy na ochranu zvířat vzdali vlastnického práva na psa, a tak pomoc přišla rychle a efektivně.

“Falco byl umístěn v jabloneckém útulku Dášenka, kde podstoupil různá vyšetření u útulkového veterináře. Podle vyšetření krve se zjistilo, že má poškozená játra a ledviny, takže ihned byla zahájena léčba,” řekla PEJSKOVÁNÍ.CZ Dagmar Kubištová z Ligy na ochranu zvířat ČR.

Falco bude muset do konce života brát léky a jíst veterinární dietu. Špatná péče majitele se na něm dost podepsala.

“V útulku pes přibral 3 kg, ale víc už to nejde. Nicméně si zvykl na útulkovou smečku, užívá si volného pohybu po zahradě a má svůj oblíbený pelíšek. Chodí na krátké procházky a má v útulku i své oblíbené psí kamarády. V červenci oslavil Falco jedenácté narozeniny a dostal samé dobroty,” dodala Kubištová.

Na doporučení veterináře Falco v útulku již dožije, protože jeho zdravotní stav není ideální. Změna prostředí by mu mohla uškodit a jeho zdravotní stav opět zhoršit.

Falco si ale užívá zasloužené pozornosti. Nejenže za ním chodí návštěvy, protože byl v televizi ve zprávách, ale také pózoval před fotoaparátem při focení útulkového kalendáře na rok 2017, kde mu to ohromně sluší.

“Naším primárním cílem je, aby Falco v útulku byl co nejvíce spokojený a dožil šťastný,” uzavírá šéfka Ligy na ochranu zvířat Dagmar Kubištová.