Majitelé bull-psů se už potřetí pokusí překonat rekord v počtu těchto plemen na jednom místě. (zdroj: Rekord bull sraz)

Na Výstavišti Holešovice v Praze bude o víkendu rušno. Areál obsadí tradiční Festival zvířat, v rámci kterého proběhne už potřetí i bull sraz. Majitelé by svou účastí měli už potřetí trhnout rekord v počtu těchto plemen na jednom místě.

“Smyslem akce je především osvěta bull plemen a informování veřejnosti o tom, jací ti psi opravdu jsou,” říká pořadatelka Rekord Bull Srazu Kateřina Kašparová, jinak také šéfredaktorka časopisu Haf & Mňau, který se na pořádání Festivalu zvířat podílí.

Rekord bull sraz v čele s Kateřinou Kašparovou (vpravo dole). (zdroj: Rekord bull sraz)
Rekord bull sraz v čele s Kateřinou Kašparovou (vpravo dole). (zdroj: Rekord bull sraz)

Jak akce bude probíhat? V sobotu 1. října od 12 do 17 hodin jsou písemně registrováni příchozí psi bull plemen, kteří se akce zúčastní. Na vše průběžně dohlíží zástupce agentury Dobrý den, která vede Českou knihu rekordů. V 17 hodin proběhne hromadné focení všech přítomných. Konečný počet bude zapsán do České knihy rekordů “Naším cílem je letos 500 psů,” říká Kašparová, která tak chce překonat loňský sraz, který čítal 394 psů. Předloni to bylo 330 bull-psů.

SRAZ SE TÝKÁ TĚCHTO PLEMEN (DLE FCI):
  • Teriéři typu bull (3.3.)
  • Americký stafordširský teriér
  • Bulteriér
  • Miniaturní bulteriér
  • Stafordšírský bulteriér
  • Dále též americký pitbul – neuznaná plemena (11.)
  • Američan bully a všichni kříženci, kteří se na první pohled podobají některému z uvedených plemen.
Kupírovaní psi

Dle oficiálního stanoviska z Ministerstva zemědělství se mohou srazu zúčastnit a být zapsaní do rekordu, jen se nesmějí zúčastnit případných doprovodných soutěží.

Dárky pro útulkáčky

Přímo na akci také budeme sbírat dárky pro pejsky v péči Bulterrier Rescue Slovakia. Přineste jim něco dobrého na zub, hračku či další potřeby, které třeba už nepotřebujete. Útulkáči budou mít radost!

Co nepoberou slovenští přátelé, předáme do jiného vhodného útulku v ČR. Dárky pro účastníky Každý účastník se může těšit na zajímavé dárky od sponzorů akce (vzorky krmení, slevové kupóny apod.) a speciální dárky také čekají na každého 10. (tj. i 20., 30. atd.) účastníka. Na místě bude k dispozici i zdarma poradna pro pejskaře – o zdraví, kondici atd. V rámci programu proběhne i módní přehlídka (modelové výhradně z řad bull psů – účastníků akce), plus zábavné soutěže typu aport buřta apod. Během srazu jsou návštěvníkům k dispozici i stánky partnerů akce (s krmením, chovat. potřebami apod.).

O Festivalu zvířat

Koná se o víkendu 1.–2. října v Praze 7 na Výstavišti Holešovice v Křižíkových pavilonech a na venkovních plochách areálu výstaviště. Oba dny od 10 do 18 hod. Kromě Rekord bull srazu na návštěvníky čeká i veletrh krmiv a chovatelských potřeb pro domácí zvířata, výstava koček a Nadace na ochranu zvířat nabídne zajímavý a pestrý program, jehož součástí budou mimo jiné ukázky zájmových, sportovních a volnočasových disciplín se psy – např. agility, dogdancing, dogfrisbee, dogfitness a mnoho dalších, ukázky práce a výcviku asistenčních, vodicích a signálních psů, ukázky práce a výcviku záchranářských psů, ukázky práce psovodů Celní správy ČR, ukázky zdravotnické záchranné služby veterinární atd. Můžete navštívit třeba i speciální “mazlírnu” se psy z útulků. Součástí programu bude také Svatováclavská umisťovací výstava koček, 1. Národní výstava adoptovaných psů – BEST FRIEND a charitativní Procházka s motýlky v rámci projektu “Motýlci sluší i pomáhají” ve prospěch útulků v ČR.