Možná to děláte taky. Než odejdete z domova, dáte svému pejskovi pár pamlsků a pustíte mu rádio, aby se necítil sám. Určitě v tom nejste sami. Jak zjistil průzkum streamovací služby Spotify, podobně tak činí téměř 74 % Britů. Dá se odhadovat, že Češi na tom budou podobně. Spotify šel ještě dál – v rámci svých služeb nabízí speciální podcasty právě pro domácí mazlíčky, a nabízí možnost, abyste jim vyrobili i playlist na míru.

Spotify uvádí, že jeden ze čtyř majitelů psa či jiného domácího mazlíčka pouští hudbu, když je zvíře doma samo. Zhruba 42 procent majitelů pak uvádí, že jejich zvíře má oblíbený druh hudby. Čtvrtina dokonce uvedla, že viděli, jak jejich mazlíčci na hudbu tančí. Osm lidí z deseti je pak přesvědčeno, že se jejich mazlíčkovi hudba líbí.

Úvodní obrazovka, v níž vybíráte svého domácího mazlíčka.

Vytváření playlistů na Spotify je jednoduché:

Krok 1: Vyberete si svého mazlíčka. Může jít o psa, kočku, leguána, křečka či papouška.

Krok 2: Popíšete, jaké vlastnosti vašeho mazlíčka nejlíp vystihují. Tedy jestli je to typ uvolněný, energický, plachý či přátelský. Na základě zvoleného se následně budou generovat skladby, které v sobě mají takové tóny, které například psa nejvíc uklidní a uspokojí v době vaší nepřítomnosti.

Krok 3: Na obal playlistu můžete přidat jméno a fotografii svého mazlíčka.

Takto se vygeneroval playlist pro psa autora článku.

Krok 4: Po dokončení se vygeneruje playlist na míru.

V Británii Spotify nabízí podcasty pro psy, které mají zbavit psa stresu z toho, že zůstal sám doma. Nahrávka začíná mluveným slovem k psovi, které ho má uklidnit, následují pochvaly a vyprávění příběhů namluvených herci. Součástí je také uklidňující hudba.