Psí terapeuti uklidňují jednou týdně cestující na letišti v Southamptonu

Letiště bývají plná lidí, ale s jistotou se dělí na dva tábory – na ty, kteří se svého létu nemohou radostí dočkat a na ty, kteří trpí fóbií z létání. Především druhé skupině teď na britském letišti v Southamptonu pomáhají speciálně vycvičení terapeuti – psi!

Speciální terapeutické služby poskytují cestujícím psí kamarádi z organizace Therapy Dogs Nationwide. Ti jsou jakousi národní terapeutickou skupinou, která pomáhá tam, kde je třeba. Vedle domů pro seniory a další organizace je to jednou týdně i letištní hala právě v Southamptonu.

Pomáhat mají především lidem, kteří trpí obavami z létání.

„Psí posily na našem letišti jsou přínosem nejen pro naše cestující, ale i pro naše zaměstnance,“ uvedl pro Independent šéf letiště v Southamptonu Simon Young.

Psí komando v akci. Takto pomáhá na letišti v Británii.

„Čtyři psí terapeuti jsou už pověstní tím, že podporují pohodu a dobrou náladu a jsme rádi, že je máme i u nás na letišti. Naše sesterské letiště v Aberdeenu bylo prvním v zemi, kde tito psi začali působit a jsme rádi, že v těchto terapiích pokračují i u nás,“ dodal Young.

Psí komando bylo poprvé povoláno na letiště loni. Velmi rychle se ukázalo, že je jejich přítomnost velkým přínosem, a tak se z jednorázové akce stala akce stálá – na letiště psi míří jednou týdně.

„Jsme rádi, že máme vášnivé dobrovolníky, kteří ve volném čase berou psy do různých zařízení za účelem rozdat dobrou náladu i jinde,“ uvedla Paulette Hockley, vedoucí pracovnice Therapy Dogs Nationwide.