Freya je hvězdnou nových Transformers.

Tak tomuhle neuvěříte! Smutný titul nejosamělejší pes Británie drží fenka stafordšírského bulteriéra Freya (6 let). A důvod? Za její život ji odmítlo více než 18 tisíc potenciálních páníčků, tedy ročně 3120! Freye je to ale jedno, tím spíš, že právě dokončila natáčení nového trháku Transformers: Poslední rytíř, kde se jejím filmovým páníčkem stal Anthony Hopkins. O novém filmu si víc přečtěte zde.

Do útulku přišla jako šestiměsíční zatoulané štěňátko a teď jí hrozí, že tady zůstane napořád. Za jejích šest let ji přes nabídky pracovníků útulku odmítlo celkem 18720 lidí. Zaměstnanci nechápou, proč je tak přehlížená mezi ostatními pejsky. Fence navíc nyní ztížila cestu k novému pánovi i zjištěná epilepsie . A tak, ačkoliv jen na facebooku má Freya na své vlastní stránce přes 700 přátel, nejspíš si ji domů jen tak někdo neodvede. Zástupkyně manažera útulku Kate Jones (35) řekla: „Freya je neustále přehlížená, láme nám to srdce, všichni ji tady zbožňují. Nechápeme to.“

Freya je hvězdnou nových Transformers.

Podle zaměstnanců útulku je Freya nejen krásná, ale hlavně milující a přátelská fenka. „Je to naše velké dítě,“ shodují se. Kate doufá, že Freyina epilepsie, která vyžaduje pravidelné testy a léčbu, nebude překážkou pro potenciální nové majitele. „Snad to neohrozí její šance k nalezení láskyplného domova,“ řekla Kate. „Po tolika letech u nás si opravdu zaslouží najít milující rodinu,“ dodala.

Díky Freyině popularitě na internetu ji objevil i režisér Michael Bay a ihned ji obsadil do svého nového filmu. Sci-fi o souboji dvou klanů aut – robotů je už pátým snímkem v sérii Transformers, ale zároveň prvním, ve kterém hraje jednu z hlavních rolí oblíbený herec Anthony Hopkins. Podle dostupných informací si jeho srdce Freya při natáčení získala. Důležitější však je, zda okouzlí někoho natolik, aby se zbavila svého přídomku „nejopuštěnější pes“.