Happy Dog Show se koná již potřetí (zdroj: Mirek Slabý)

Nový ročník Happy Dog Show se blíží. Už v sobotu 18. března 2017 obsadí kemp Džbán v Praze 6 psi všeho druhu. Proběhne tu výstava pro psy s PP, bez PP a samozřejmě pro originální pejsky jako jsou voříšci. Cílem je naplnit misky pejskům bez domova.

“Naším cílem je, aby si majitelé se svými miláčky den užili, a odešli domu s pocitem, že pomohli pejskům, kteří nemají štěstí na spokojený domov. Naše výstava je pojatá vážně-nevážně. Pejskové se předvádí v pohybu (v klusu) a výstavním postoji. Posuzovat budou zkušení chovatelé pro danou FCI a VIP hosté, nikoliv oficiální rozhodčí. Především se hodnotí celková kondice, povaha psa, souhra pejska s majitelem,” říká pro PEJSKOVÁNÍ.CZ Klára Hájková ze spolku Happy Tail, jenž akci pořádá.

Letos je přihlášeno více než 300 pejsků, další se hlásí do soutěže a do pokusu o nový český rekord s největším počtem pejsků na jednom místě s šátkem kolem krku. “Majitele pejsků prosíme, aby si nezapoměli vzít šátek,” doplňuje Klára Hájková. Zápisné do šátkového rekordu je 50 korun.

Loňský ročník Happy Dog Show utržil celkem 51.500 korun, peníze jako tradičně putovaly na vybrané útulky, azyly a nadační fondy.

O pořadatelích akce

Jsme skupina studentů vysokých škol, která chce pomoci těm, kteří si to nejvíce zaslouží – nezištným, stále veselým, dobrosrdečným, vděčným a životem rozhodně nešetřeným pejskům, kteří se dílem náhody, nešťastného osudu, zapomnění, či nezodpovědného přístupu rádoby chovatelů dostali do svízelných situací. Naším cílem je pomoci zařadit pejsky z útulku zpět do psího života, kdy se budou moci těšit z láskyplné rodiny, objetí a přívětivých slov nového majitele nebo jim alespoň zpříjemnit pobyt v útulcích a napomoci tak obětavým jednotlivcům, kteří vynakládají svůj čas, finance a energii.
Happy Dog Show 2017