Brněnský reportér a moderátor televize Prima Michal Janotka má novou psí lásku. Fenku adoptoval poté, co dotočil reportáž o štěňatech, která někdo doslova vyhodil v krabici.

„Vzal jsem si ji, protože se mi moc líbila. Už když sem ji viděl poprvé a držel v náručí, řekl jsem si, že musí být moje,“ uvedl Janotka.

Řeč je o černé fence jménem Kyra, kterou si Janotka vzal z útulku brněnské městské policie. Podle veterinářů jde o labradorku, ale to se ukáže až časem.

„Pokusím se s ní i cvičit, aby základní povely bez problémů zvládala. Když jsem byl malý, měli jsme v bytě psa a potom ještě jednoho, pak se naši přestěhovali na statek a s nimi i psi. Je to rozhodně lepší varianta, než aby byli v bytě,“ prozradil moderátor.

Jenže jak teď bude zvládat natáčet reportáže a moderovat Krimi zprávy? „ I když je napsaná na mě, bude u rodičů, protože u mě v bytě být nemůže, jelikož celý den nejsem doma a pracuji. Nicméně za ní budu pravidelně jezdit a vozit jí různý pamlsky,“ vyřešil to Michal.

Janotka tak ještě před Vánoci udělal dobrý skutek. Kyra je totiž jedním ze čtyř štěnať, která někdo na začátku listopadu odložil v krabici od vysavače na zastávce MHD v Brně.