Norma Bauerschmidt procestovala svět se svým psím kamarádem Ringem. (zdroj: http://poodleinapod.blogspot.com)

Příběh devadesátileté seniorky Normy Bauerschmidt může na první pohled připomínat obyčejné šílenství, ale opak je pravdou. Dva dny poté, co Norma přišla o manžela, jí lékaři diagnostikovali rakovinu. Místo léčby si ale vybrala něco jiného – poslední dny života plné radosti a poznávání. Rozhodla se procestovat svět po boku devítiletého psa Ringa.

“Je mi 90, nemám zájem o léčbu,” vyrazila Norma Bauerschmidt lékařům dech poté, co jí svěřili trpkou diagnózu. V záloze měla ještě bláznivější nápad – společně se synem Timem a jeho ženou Ramie procestuje svět. A tak vznikl blog na Facebooku, který rodina nazvala příznačně – Řidič slečny Normy.

Zpočátku to vypadalo, že bláznivé putování Normě vyloženě prospívá. Na nějaký čas se její zdravotní stav dokonce zlepšil. Začátkem září ale přišel zlom, zrovna v okamžiku, kdy seniorka obdivovala velryby na půdě státu Washington.

Rodina se rozhodla dobrodružné putování po světě, které trvalo bezmála rok, ukončit a ubytovat Normu v hospici. Vybrali malebné místo San Juan, což je největší a hlavní město Portorika.

O necelý měsíc později, přesněji 30. září přišli blízcí paní Bauerschmidt se smutnou, ale očekávanou zprávou: slečna Norma zemřela.

Odchod nemocné seniorky ale byl pokojný a zvaršen neuvěřitelnou bilancí – během jediného roku procestovala 32 států a přespala na 75 různých místech. Největším parťákem jí nebyl nikdo jiný, než její devítiletý pudl Ringo, který našel nový domov u Tima, syna paní Normy.