Organizace Animal Aid Unlimited, která zachraňuje zvířata mimo jiné v Indii, zveřejnila obrázky velkého psího bojovníka, jenž byl téměř mrtvý. Video začíná záběry, které mluví za vše – nehybně ležící pes v obležení much a na pokraji sil. Nikdo tehdy nevěřil, že vůbec přežije.

Pracovníci Animal Aid Unlimited dostali informal o zuboženém zvířeti prostřednictvím infolinky, kterou provozují. Když přijeli na místo a viděli uprostřed silnice nemocné štěně, zprvu si mysleli, že je již mrtvý. Mouchy, které jeho tělo pokryly, ostatně nic dobrého nevěstily.

“Jakmile jsme štěně našli, okamžitě jsme ho převezli do nemocnice, kde bylo nutné stabilizovat životně důležité funkce. Pes byl zcela studený a dehydrovaný, skutečně jsme nevěřili, že by přežil, ale boj jsme rozhodně nevzdali,” vzpomínají záchranáři.

Pes dostal okamžitě infuze a následně se začalo s rozsáhlou léčbou. Ukázalo se, že má rozsáhlou infekci dýchacích cest, která ho ohrožovala na životě.

“Pejskovi jsme dali jméno Oliver. Ohromil nás během hodiny po přívozu do nemocnice. Najednou se začal rozhlížet a dokonce se pokusil vstát. Samozřejmě se mu to nepovedlo, byl zcela vysílený, ale věděli jsme, že to bude bojovník. To se nám ostatně záhy potvrdilo. Během dvou měsíců udělal neuvěřitelný pokrok. Bylo nádherné sledovat, jak se vrací do života plný radosti,” dodávají pracovníci organizace Animal Aid Unlimited, která na území Indie zachraňuje zvířata již čtrnáct let.