Stovky psů, jazyky až na zem a letos poprvé i běh. Tak to vypadalo na tradiční Procházce se psy, která je jednou z doprovodných akcí Pražského maratonu. Letos poprvé se běžel canicross. Vítěz byl v cíli za necelých 15 minut.

Procházka se psy byla i letos nesoutěžní, nenáročná cca 4,5 km dlouhá trať, vedla příjemným okolím parku Stromovka v Praze.

“Letos jsme procházku se psy koncipovali trochu jinak, než tomu bylo v předchozích letech. Udělali jsme závodní kategorie canicross. Závodit mohli jak muži, tak ženy. Na startu jsme nejdřív vypustili je, a pak zbytek účastníků,” říká Aneta Boudová, koordinátorka nesoutěžných běhů Pražského maratonu.

Do Procházky se psy se zapojili jak děti a celé rodiny, tak pejci všech velikostí i plemen. Registrovaní obdrželi tričko a psí společník speciální startovní číslo. V cíli na každého pejska čekala medaile na památku.

Vůbec nejrychlejším závodníkem byl Michal Vokrouhlík, který proběhl cílovou rovinkou za necelých 15 minut.

“Canicross běhám, ale teď jsme byl dva týdny na dovolené, tak jsem moc netrénoval. Ale jinak běhám, i bez psa,” říká Michal. “Hodně vděčím za úspěch psovi, na startu je vždycky nastartovaný, takže jakmile vyběhneme, opře se do toho a táhne i mě. První kilometr máme pod tři minuty, a pak už za sebou nikoho nevidíme,” dodává.

Druhé místo letos obsadil Martin Kříž se svým pražským krysaříkem. Loni byli dokonce první. “Bylo to těžké, protože jsem vybíhal až ve třetí vlně, takže jsem musel vyběhnout, pak všechny předběhnout a ještě bylo velké teplo,” usmíval se i tak spokojený Martin Kříž.

“My jsme chtěli běžet už loni, ale nakonec jsem šel sám na maraton a psa nechal doma. Ale letos jsem se na poslední chvíli rozhodl, že do toho půjdeme, tak jsem rád. Běhám pravidelně,” říká Jiří Spilka, který s německým ovčákem Kodym doběhl třetí.

Procházka se psy v pražské Stromovce se i letos konala v rámci maratonského víkendu.