Vítězná fotografie psí fotosoutěže z londýnské kavárny. (zdroj: Maria Davison Ramos)

Londýnský Kennel Club pořádá již dvanáct let fotografickou soutěž, jejímž cílem je každoročně vybrat vítěze jednotlivých kategorií. Těch je celkem deset. Vítězné snímky se následně objevují na zdech podniku, který je zřejmě nejstarší psí kavárnou na světě.

Do letošního dvanáctého ročníku se přihlásilo více než 10 tisíc fotografií ze 74 zemí světa. Soutěží se o nej snímek štěňat, asistenčních psů, psů záchranářů či pracovních psů. Oblíbenou kategorií je i Pes, nejlepší přítel člověka, kde je hlavním měřítkem hluboké přátelství mezi psem a jeho pánem.

V kategorii psích hrátek vyhrál Američan Kaylee Greer. (zdroj: Kaylee Greer)

V této kategorii letos zvítězila Maria Davisonová z Portugalska, jež do soutěže přihlásila černé štěně odpočívající na nohách jejího partnera. Pohledu, v němž se mísí štěněčí opatrnost, zvídavost i bezpečí, by odolal málokdo.

“Tahle fotka patří k těm, které mě nejvíce chytily za srdce, jsem na ni velice pyšná. Nebyla to jen krásná, opravdová a upřímná chvíle, kterou jsem zachytila, ale také ukázka silné vazby mezi jedním z mých nejbližších přátel a jeho psem, fenkou Yzmou.

Maria Davisonová si odnesla prvenství nejen ve zmíněné kategorii Pes, nejlepší přítel člověka, ale zároveň se stala absolutní vítězkou.

Vítězné vybrané snímky budou vystaveny v psí kavárně Kennel Club v Londýně.