zdroj: Peter Konopásek
Happy Dog Show 2017 a psi se šátky kolem krku.

Už je to oficiální. Nedávná HAPPY DOG SHOW 2017 má další zápis v České knize rekordů. Podařilo se shromáždit nejvíce psů na jednom místě se šátkem na krku, přesněji s počtem 275 psů.

Na letošní HAPPY DOG SHOW 2017 se sešlo přes 340 pejsků a 500 návštěvníků. Díky nim se podařilo vybrat 45.850,- Kč. Tato částka bude použita na nákup krmiva pro pejsky v útulku a dočasné péči. “Podporujeme především útulek Naděje pro 4 packy, azyl Voříškov a azyl Matýsek,” doplnila za organizátory Klára Hájková.

Akci podpořily i herečky Dana Syslová a Patricie Solaříková.

Během dne si lidé mohli zdarma vyzkoušet nejrůznější sportovní psí disciplíny – agility, výcvikové překážky a dog biatlon. Nechyběli ani ukázky psích sportů – dog frisbee, dog dancing a treibball.

Treibball je poměrně nový sport. Byl založený Holanďanem žijícím v Německu Janem Nijboerem původně jako zábava pro jeho ovčácké psy, když zrovna neměli práci. Úkolem psa je přemístit určitý počet míčů uspořádaných do trojúhelníku do branky na čas, přičemž chyby ve spolupráci psa a psovoda jsou penalizovány. Například pomoc rukou či nohou, opuštění brankoviště a podobně.

Další ročník HAPPY DOG SHOW proběhne v dubnu 2018.