Francouzský humorista Rémi Gaillard opět překonal sám sebe i svůj vlastní cíl. 11. listopadu 2016 se zavřel v kleci v útulku a slíbil, že ji neopustí, dokud nenasbírá 50 tisíc eur. O čtyři dny později útulek v tichosti opustil. Nasbíral 200 tisíc eur, tedy více než půl milionu korun.

Akce, která měla pomoci útulku Montpellier ve Francii, vzbudila velký ohlas. Ke kleci chodili fanoušci i novináři, Gaillard navíc podstatnou část své mise komunikoval přes Facebook, kde pravidelně vysílal živě. Přes mříže útulkové klece se vedly nejen rozhovory, ale také se četlo. Gaillardovi přiznivci mu tak krátili čas, po který byl v útulku zavřený.

“Je to úžasný zážitek. Je to nesmírně těžké jak fyzicky, tak psychicky, ale zároveň úžasné, neboť jsem znovu našel víru v lidstvo. Podpora fanoušků je neuvěřitelná, a děkuji za všechny dary. Předčilo to veškerá očekávání,” uvedl Rémi Gaillard.

Remi se dočkal velké podpory od veřejnosti.
Remi se dočkal velké podpory od veřejnosti.

Gentlemansky celou akci zakončil o čtyři dny později, tedy 15. listopadu, kdy na účtě útulku přistálo více než půl milionu korun. Z klece ovšem neodcházel za doprovodu kamer, zmizel v tichosti a zanechal pouze nápis: ‘Psi by nikdy nešli do útulku kvůli kamerám. Ani já ne’.

“Celá akce zvýšila povědomí o útulcích a potřebě pomáhat opuštěným zvířatům. A tento efekt bude pokračovat. Stále dostáváme další a další příspěvky a vlna adopcí pokračuje. Za 11 dní, během kterých Remi akci sputil, bylo 150 zvířat adoptováno. Během čtyř dnů pak 54 zvířat našlo dočasnou péči, včetně 20 psů,” uvedla Annie Benezech, ředitelka útulku v Montpellieru.

Vybrané peníze pomohou s modernizací útulku, téměř sto klecí se nyní dočká lepší tepelné izolace, včetně topení. Klec s číslem 26-3, v níž pobýval komik, se brzy také zaplní, ale bude ji nově zdobit nápis ‘Klec Rémiho Gaillarda’.