Pes a ubytování. Ilustrační foto (zdroj: flickr.com/aidras)

Nejvíc pet-friendly národy jsou Italové, Američané a Francouzi. Takové jsou statistiky největší komunitní platformy Airbnb, která nabízí více než 650 tisíc pet-friendly nabídek ubytování po celém světě. Česko je v žebříčku až na 25. místě.

Cestování s Airbnb je postavené na lidech, kteří nabízejí své domy a byty k užití turistům. Sami hostitelé si přitom určují pravidla ubytování a podle dat této platformy je stále více lidí ochotných ubytovat hosty i s jejich domácími mazlíčky.

Aktuálně je po celém světě aktivních více než 650 tisíc nabídek ubytování označených jako pet-friendly. Nejvíce jich najdeme v Itálii (105 000 nabídek), USA (88 000 nabídek), Francii (75 000 nabídek), Španělsku (47 000 nabídek) a Chorvatsku (25 000 nabídek).

Kde vás se psy ubytují nejčastěji 

První místo: Itálie 
Druhé místo: USA
Třetí místo: Francie
Čtvrté místo: Španělsko
Páté místo: Chorvatsko

Česko je v žebříčku o něco níž. Je to i tím, že Airbnb u nás není tolik rozšířené jako jinde ve světě. V červenci 2016 bylo v České republice aktivních celkem 12 500 nabídek ubytování hostitelů (pro zajímavost je to o 86 % více než loni touto dobou) a až 35 % všech těchto nabídek lze označit za pet-friendly, což Česko řadí na 25. místo v mezinárodním měřítku. V samotném počtu nabídek jednoznačně vede Praha s téměř třemi tisíci byty a domy, kde vás spolu s vaším mazlíčkem ubytují.

Procentuálně je ale na špici jednoznačně Český Krumlov, kde každá druhá domácnost povoluje ubytování se zvířaty. Z hlediska regionů jednoznačně vede Jihočeský a Liberecký kraj, které shodně překročily padesát procent pet-friendly nabídek ubytování.