Britové staví domácí mazlíčky na přední místo svého žebříčku. Ilustrační foto (zdroj: pexels.com)

Britové jsou podobně jako Češi vášnivými chovateli psů a koček. Podle průzkumu, který zveřejnil deník Daily Mirror, většina z nich staví domácí mazlíčky na první místo svého žebříčku. Pokládat Britům otázku “Já nebo pes” by se nemuselo vyplatit.

Každý desátý obyvatel Británie by na takovou otázku odpověděl jasně – PES! Tito lidé by se dokonce nebáli ani rozvodu jen proto, aby jejich zvířecí kamarád mohl zůstat s nimi. Čtvrtina dotazovaných rovněž uvedla, že by partnera “zavrhla” i v případě, že by se domů vrátil bez svěřeného zvířete.

Průzkumu se účastnilo tisíc lidí. Čtvrtina z nich rovněž uvedla, že by bez váhání riskovala kvůli domácímu mazlíčkovi i život – a to v případě, že by zvíře museli zachraňovat ve vodě či hořícím domě.

Stejně rezolutně se Britové staví i k otázce velkých nečekaných výdajů souvisejících právě s mazlíčky – rovných 12 procent z nich by si na drahé operace klidně vzalo úvěr.

“Velká Británie je národ závislý na svých zvířatech. Vzájemné pouto je velmi silné a lidé jsou mazlíčkům oddaní daleko víc než v minulosti,” uvedla pro deník Rachel Mulheronová, která se zabývá pojištěním psů a koček.

O velké lásce Britů k domácím mazlíčkům vypovídají i oficiální čísla – na ostrovech se chová kolem devíti milionů psů a osmi milionů koček. Ročně Britové za zvířata utratí až 7 miliard liber, tedy přes 200 milard korun. Ve Spojeném království žije přes 64 milionů lidí.