Lazar připomínal při nálezu spíš ovci než psa. (zdroj: boredpanda.com)

Americká organizace Big Fluffy Dog Rescue pomáhající zvířatům v nouzi pomohla psovi, který v důsledku vážné nemoci jeho majitele zůstal několik dnů uvězněn ve stodole. Pes byl odkázán na minimum potravu, kterou našel kolem, a hlavně zarostl tak, že svou hustou hřívou připomínal spíše ovci než psa.

Organizaci pomáhající zvířatům vyburcovali k akci sousedé, kteří o nemocném muži věděli. A jelikož psa několik dnů neviděli na zahradě, oprávněně se začali bát o jeho život. Dobrovolníkům, kteří na místo přišli, se naskytl nemilý pohled na uvězněné zvíře.

Pes, který se jmenuje Lazar, byl vyhladovělý, vysílený a zarostlý. Všude kolem byly výkaly, neboť pes neměl ani přístup do volného výběhu. “Bylo jasné, že psa musíme osvobodit ze stodoly a následně z hřívy, která mu přerostla do neuvěřitelných rozměrů,” cituje zvířecí záchranáře portál BoredPanda.

Lazar byl zpočátku vůči lidem nedůvěřivý, nebyl na lidský dotek příliš zvyklý, ale po vysvobození z dvojího zajetí pocítil úlevu, byl prý šťastný, přátelský a především vděčný.

“Nové vlasy, nový život,” uzavírají příběh o Lazarovi jeho nálezci.