„Jaký je smysl života? Máme na světě nějaké poslání? Má to všechno nějaký smysl? A proč chutná jídlo v koši mnohem lépe?“ I to jsou otázky, které si položí Bailey, hlavní hrdina filmu Psí poslání. Slzám se žádný pejskař zřejmě neubrání.

Psí poslání je film úspěšného režiséra Lasse Hallströma, který nám prostřednictvím Baileyho naservíruje emotivní a překvapivý příběh věrného psa, který bude hledat smysl své existence prostřednictvím životů lidí, které učí smát se a milovat.

Celý příběh začne v roce 1962, kdy osmiletý Ethan Montgomery (BRYCE GHEISAR ze seriálu Walk the Prank) a jeho matka (JULIET RYLANCE ze seriálu Knick: Doktoři bez hranic) zachrání štěně zlatého retrívra, kterého objeví zavřeného v přehřátém autě. Navzdory výhradám Ethanova otce (LUKE KIRBY ze seriálu The Astronaut Wives Club) přijmou štěně do rodiny, dají mu jméno Bailey a začíná celoživotní přátelství.

Ethan má Baileyho plně na starosti – krmí štěně, chodí ho venčit a cvičí ho a také ho učí nezapomenutelné kousky. Když se Ethan dostává do věku teenagera (KJ APA ze seriálu Shortland Street), poprvé se romanticky zamiluje do půvabné a dobrosrdečné Hannah (BRITT ROBERTSON z filmu Země zítřka), a stále zůstává se svým nerozlučným a věrným kamarádem Baileym.

Po zranění, které znamenalo konec jeho fotbalové kariéry, a otřesném rozchodu s Hannah, míří Ethan na vysokou školu a začíná další životní etapu. Nemůže vzít Baileyho s sebou a musí nechat svého věrného společníka doma. Když je pryč ve škole, stárnoucí Bailey onemocní a Ethan dorazí k veterináři právě včas, aby mohl dát svému příteli poslední sbohem. Ethan je naprosto zoufalý.

Zrovna když si myslíme, že to je konec jejich vzájemného pouta… Bailey se znovuzrodí v těle Ellieho, německého ovčáka, K-9 u zásahovky chicagského policejního oddělení. Nikdo není tímto zvratem událostí překvapen víc než štěně radostně vrtící ocasem, které dobře ví, že je stále Ethanův nejlepší přítel. V dalších reinkarnacích uvidí diváci Baileyho jako Velškorgiho jménem Tino, potom jako křížence australského ovčáka a bernardýna Buddyho.

Přestože si Bailey není jist, proč se jeho duše znovu a znovu vrací, aby prožíval nová dobrodružství, zjistí, že jeho opakované návraty do života jsou pro jeho chlapce mnohem důležitější, než by si kdy dokázal představit.

Psí poslání, které vzniklo na motivy úspěšné knihy, zamíří do českých kin 26. ledna 2017. PEJSKOVÁNÍ.CZ vám brzy přinese soutěž o lístky do kina!