Kelly a Charlie u oltáře (zdroj: JenDz Photography)

Kelly O’Connell a James Garvin se do sebe zamilovali už před lety. A osudově je nespojilo nic jiného, než láska k zvířatům – oba jsou veterináři. Když se rozhodli, že si řeknou své ano, věděli, že u toho chtějí i svého psa Charlieho. I proto, že kvůli nemoci a stáří počítal poslední dny svého života.

Láska dvou veterinářů vzplanula už před lety. Kelly O’Connell vstupovala do vztahu jako hrdá majitelka labradora Charlieho, kterého našla odloženého v nákupním košíku. Pejskovi tehdy bylo pouhých dvanáct týdnů a Kelly coby milovnice zvířat dlouho nepřemýšlela, co se štěnětem udělá.

“V té době jsem psa nechtěla, ale když jsem viděla to malé stvoření, nedalo se jinak. Prostě jsem si ho odnesla domů,” vzpomíná Kelly.

Jak plynul čas, Kelly se seznámila s Jamesem, rovněž veterinářem, a letos se rozhodli vykročit k oltáři. Oba věděli, že u toho musí být i patnáctiletý Charlie. Lehké rozhodnutí to nebylo, neboť pejskovi začátkem roku diagnostikovali nádor na mozku. Byl velmi zesláblý a týden před svatbou měl několik záchvatů. Budoucí manželé dokonce zvažovali, že jej nechají uspat. Jenže týden před svatbou se Charlieho stav výrazně zlepšil.

“Vypadal jak naprosto zdravý pes. Řekli jsme si, že v ten velký den musí u toho být s námi, a tak jsme ho nechali kráčet k oltáři s námi. Zvládl polovinu pochodu, pak už nemohl. Na pomoc mu přišla má sestra, která jej společně se svým mužem vzala do náruče a dopřáli mu, aby u toho byl s námi. Byl to emotivní zážitek, s Jamesem jsme nepřestávali plakat,” vzpomíná Kelly.

Týden po svatbě Charlie vydechl napolsedy. Zemřel pokojně. U krbu obklopen celou rodinou. “Bylo to fenomenálních patnáct let společného života,” dodala Kelly.