David Kraus se svým bostonským teriérem Hugem (zdroj: psiden.cz)

Muzikant David Kraus je spokojeným pejskařem už dlouhých deset let. Kdo by po boku občas razantního zpěváka čekal nějaké velké bojové plemeno, mýlil by se. David má bostonského teriéra Huga.

Bostoňák bývá malý, kompaktní pes s vydatnou stavbou těla, malou vahou ale velkou inteligencí. Má velmi krátkou ale hustou srst, která pokrývá celé jeho tělo (více o plemenu čtěte zde). V zimním období by majitelé bostoňáků měli své psy oblékat, neboť jim teploty pod bodem mrazu mohou uškodit. To ví ostatně i David Kraus, který kdysi byl striktně proti ošacování psů. Myslel si, že jde o pouhý měststký trend.

“Dřív jsem byl striktně proti oblékání psů, ale tyhle rasy jsou už tak vyšlechtěné, že by bez bundy nachladly a měly by zdravotní problémy. Proto jsem změnil názor a Huga v zimě oblékám,” uvedl David Kraus.

Slušivé oblečky nedávno zkoušel v prodejně, která partnersky podpořila Psí den Prahy 13, jenž si mimo jiné dal za cíl pomoci psům z útulků. Kraus je v tomto směru rád nápomocen, a kdykoliv může, pomůže.

“Situace v útulcích je krizová, což si moc lidí neuvědomuje. Existuje spousta programů, jak jim pomoci, třeba i jinou cestou než finanční odměnou. Já jsem například chodil pomáhat venčit. To je skvělé,” dodal.