Roman a Michaela Tomešovi se svými psy - Akordem a Mimi.

Psy měli kolem sebe vždycky, a pořídili si je i nyní, kdy tvoří manželský pár. Michaela a Roman Tomešovi mají staršího křížence Akorda a mladší fenku Jack Russell teriéra. Zdědili je po kolezích z umělecké branže. Teď k nim přibyde miminko.

“Akordovi, který je kříženec bígla, vlčáka a jezevčíka, je osm, toho jsme zdědili po kolegovi, který se o něj už nemohl starat, a Mimi jsou tři. Mimi jsme dostali od naší kamarádky baletky. Její psi měli štěňátka, jednou jsem se s ní opila a slíbila jí, že si jedno vezmu. Potom jsem to řekla Romčovi a byli jsme s tím v pohodě i ve chvíli, kdy jsme vystřízlivěli. Jsme za to rádi, jsou skvělí,” říká herečka a zpěvačka Michaela Tomešová, která s Romanem čeká první dítě.

Změn s příchodem miminka do domácnosti se pár nijak nebojí. “Dítě bude na všechno zvyklé od malička, myslím, že si na sebe navyknou vzájemně a všechno bude úplně v pohodě,” věří muzikant Roman Tomeš.

Pro mladé manžele je život po boku psů samozřejmostí. Vyrůstali s nimi vždycky. “Měla jsem jezevčici Denisku od první třídy, dožila se krásných šestnácti let. Naši si potom pořídili Čikinku, a když jsem se odstěhovala, pořídili jsme si vlastní,” vzpomíná Míša. “Já měl boxera, jmenoval se Dick, což je divné jméno, ale říkali jsme mu Dikouš. Byl to můj první pes. Psy miluju, takže celý život mám po svém boku nějakého psa, a až jednou nebudou ti, které máme teď – a to bude doufám za dlouho – tak plánuju retrívra a labradora,” směje se Roman.

I když Michaela s Romanem bývají kvůli práci hodně zaneprázdnění, na Akorda s Mimi si čas najdou vždycky. A když už jim náhodou teče časově do bod, pomůžou příbuzní. “Vždycky to musí jít. Naši psi jsou zvyklí, že jsou doma často sami. Třeba i osm hodin. A tím, že jsou spolu, tak se zabaví a netrápí se. Když je potřeba nějaké hlídání, většinou to řešíme přes rodiče Míši, dá se to zvládnout,” doplňuje zpěvák.

Na počet zničených věcí v bytě zatím podle všeho vede malá Mimi. Coby temperamentní štěňatko zničila, na co přišla – zdi, lišty, květináče, brýle i hřebeny. Akord byl už starší a měl osvojené návyky. “Měli jsme divoké měsíce, ale za nic bychom je nevyměnili,” uzavírají Tomešovi.