archiv Hejdových
Zorka a Míra Hejdovi mají pomeraniana, který dostal jméno Barney.

Moderátorům Zorce a Mírovi Hejdovi se před třemi měsici otočil život naruby. Naštěstí v dobrém slova smyslu. Pořídili si pomeraniana, který doroste sotva do tří kilogramů, ale lásky má na rozdávání pro všechny kolem.

Kdy jste se rozhodli, že si pořídíte psa?

Mluvili jsme o něm už pár let, původně ale spíše o psíkovi, který bude větší a bude bydlet ve svém kotci u domu. Zorka chtěla hrozně plemeno čau-čau, ale nakonec jsme zjistili, že je to hodně složitá povaha. Takže v postupném hledání jsme našli pomeraniana, a to se nedá nezamilovat.

Podle jakých kritérií jste vlastně hledali? 

Chtěli jsme parťáka do rodiny. Když jsme našli pomeraniana a zadali do vyhledavače BOO, což je styl na který se často stříhá, úplně nás jako plyšák okouzlil. Zatím jsme ho ale ještě nestříhali a vlastně kdoví, jestli budeme. Líbí se nám takový, jaký je! Je to mazel.

Shodli jste se na plemenu hned?

Spíš jsme zvažovali, jestli už je čas, nebo jestli si ho pořídíme později až k dětem. Odložili jsme hledání o rok a pak další půlrok čekali, až se narodí. Chovných stanic je opravdu málo, poměrně dlouho se čeká. Jinak se nám líbil oběma hned!

Pomeranian
Vše o plemenu, které chytí za srdce

Že by nácvik na opravdové dítě? 

To si nemyslím… je to pes. Každý bezdětný pár to asi slyší od všech. Tenhle mateřský nátlak okolí nám spíš vadí. Je každého věc, kdy bude mít děti.

Kdo venčí častěji?

To máme na střídačku. Má velkou zahradu, takže se dá říct, že se venčí i sám. Když ho to chytne, lítá po celé zahradě jako ďas. Je vidět, že je spokojený. Jsou mu tři měsíce, takže na delší procházky to zatím úplně není, ale už ho na ně učíme.

Jezdí Barney všude s vámi?

Úplně všude zase ne, ale je součástí rodiny, takže ho nijak neodkládáme. Párkrát si zavysílal Snídani s Novou. Kousal koberec a označkoval si studio. Takže už je tam jako doma (smějí se). Ale jinak mu chceme dát spíše psí prostor, ne ten pracovní. Nemáme ho proto, aby vydělával peníze.

Když jsme u financí, kolik jste do něj už investovali? Pejskař to nepočítá, ale peníze někdy létají vzduchem… 

Máme ho z lásky, a ta se na peníze nepočítá.

To máte pravdu! Jak se vám za těch pár týdnů změnil život?

Jak se říká, je to trochu jako mimino. To je pravda. Člověk mu musí trochu přizpůsobit život. Ráno v 5 třeba jít ven, když se hlásí o pozornost, a tak podobně. Uklízet některé věci z dosahu, které by se dali rozkousat a tak podobně. Aktuálně se bavíme tim, že si Barney pouští Xbox. Leží totiž na zemi a má dotykové tlačítko, takže ho čumákem spustí hned.

Čekají vás výstavy, nebo máte psa jen pro radost?

Kdepak, chceme si ho užívat a blbnout s ním. Pro nás je samozřejmě ten nejkrásnější, medaili na to nepotřebujeme (smích).