Kateřina Kaira Hrachovcová a její pes Punťa (zdroj: Petr Kozlík)

Herečka Kateřina Kaira Hrachovcová je spolu se svým mužem, veterinářem Janem Herčíkem, hrdou majitelkou křížence Punti, který před pár dny oslavil deváté narozeniny. Za tu dobu si vzájemně vybudovali výjimečný vztah, díky kterému herečka psa přirovnává k člověku.

Punťovi bylo před pár dny devět let. Jak jste to oslavili?

Slavíme spolu doslova každý den, každý den jsme spolu. Pospolu.

Jaká osobnost z Punti za tu dobu vyrostla?

Punťa je člověk, člověk s velkým Č. V tom nejlepším smyslu slova. To mi říká mnoho lídí, kteří Punťu blíže poznají.

Ano, to můžu skutečně potvrdit. Navíc vím, že jste nerozlučná dvojice. Kde jsi ty, tam je i tvůj pes. Jak si dokázala, že je takový?

Prostě jsem mu věnovala péči. Všude jsem ho brala s sebou, i do prostředí kam pejskové mají za normálních okolností vstup zakázán. Ale s tím, že jsem se vždy dovolila a nedovolila, aby Punťova přítomnost kohokoli rušila. Punťa se tak naučil být doslova jako doma jak v divadle, v kině, tak při nakupování, řízení auta nebo jízdě na kole. Cvičí se mnou jógu i pilates, sleduje tiše natáčení, je přítomen při terapeutických sezeních, byl nejednou na meditaci, mnohokrát i ve škole, u léčebných rituálů, u kadeřníka, na veterině svého páníčka, s klidem a pokorou posedává na naší veterině v Horoměřicích a sleduje z bezpečné vzdálenosti zvířecí pacienty. V centru města chodí bez vodítka a pozná kde končí chodník a začíná vozovka.

autor: Vedran Kovačević
MVDr. Jan Herčík s manželkou Kateřinou a psem Punťou

Punťovým druhým pánem je tvůj muž, veterinář Jan Herčík. Jaké výhody, nebo i nevýhody, má pes, který je v rodině veterináře?

Je veterinář a veterinář. Punťa i ostatní zvířata kolem nás se mají určitě “nejvýhodněji”.

Máš tendence pořídit Punťovi dalšího kamaráda?

Mám takové tendence. A netýká se to jen pejsků.

[[[[],[]],[[]],"and"]]
1 Step 1
UKAŽTE SVOU PSÍ HVĚZDU!
Vaše jménovaše celé jméno
Jméno vašeho psajak vaší hvězdě říkáte
Plemenorasa vašeho psa
Věk psa
1
0
25
Příběhpopište vašeho psa a váš příběh
0 / 500
Fotonahrajte foto vašeho psa
Nahrát fotky

Odesláním audiovizuálního příspěvku vyjadřujete souhlas ke zpracování údajů, které jsou vámi uvedené ve formuláři. Děkujeme za vaši přízeň!

Previous
Next