Zdroj: Lucie Vítková

Herečka a moderátorka Mahulena Bočanová je už čtyři roky šťastnou majitelkou anglického bulteriéra Umberta. Když si šla pro svého nového psa, vybrala si úplně jiné štěně. Jenže Umba, jak mu říká, byl vychytralejší – herečce si lehl na klín a usnul. “A dělá to pořád, jenže teď má 40 kilo,” směje se Mahulena Bočanová.

Jak sis vlastně vybrala Umberta?

Jak to tak bývá, on si vybral mě. Chtěla jsem bulíka, je už můj třetí, už nemůžu mít jiného pejska, ale chtěla jsem strakatého Karla. Tenhle se mi furt motal podnohama mezi ostatními štěňaty a pletl se tam, když jsem pozorovala jejich chování. A tak jsem si ho dala na klín, a už jsme si zůstali. Usnul na mě a to dělá už čtyři roky. Jen teď váží 40 kilo.

Jaké byly začátky – krušné?

Ani ne, klasika. Rozkousaný boty, pásky, obojky, židle a jeden volant u Jeepa.

Prošel Umberto nějakým výcvikem?

Neprošel. Poslouchá. Bulík je osobnost. Když víte, jak na něj, tak poslouchá. Když vám chce udělat radost, poslouchá.

Jak se tobě změnil život se psem – v čem nejvíce, jaký to má vliv třeba na kvalitu života?

Žila jsem s pejskama odjakživa, jako malinká jsem vyrůstala s kníračema, pak když jsem začala bydlet bez rodičů, jsem začala s bulíčkama. Kdo měl jednou bulíka, už nikdy jiného pejska mít nemůže. Jsou věrní, stateční, láskyplní, vtipní, osobití, mám s nimi pocit absolutního bezpečí. Je velkorysý a chápavý kámoš a skvělý ochránce. A gentleman!

Jak přistupuješ ke stravě – razíš klasiku, nebo vyváříš?

Má nonstop granule kolik chce, a taky má co vyžebrá. A dokonce s námi jí u stolu. Sedí na židli.

Měla jsi tendence si pořídit ještě jednoho?

Měla. Chtěla jsem ještě Růženu ke Karlovi, ale chtěla jsem rok počkat. Rozmyslela jsem si to. Je to první pes, kterého vychovávám sama, dva bych nezvládla.

Jak řešíš hlídání?

Umba má k dispozici pro sebe obrovský dům a zahradu a má i svůj velký výběh na zahradě. Když je možnost, beru si ho s sebou, a když cestuju k moři a na dlouhé zájezdy s divadlem, hlídá můj kamarád Štěpán od nás z Buštěhradu. On je jeho druhý páníček.

Je mi jasné, že s Umbou budeš mít spoustu veselých historek. Která se ti vybaví hned?

Sežral mi 15 tisíc korun! Za pokus to stálo, tak jsem s ním jela na veterinu a doufala v nalezení peněz, ale neklaplo to. No, prostě drahej pes.

Může Umba do postele, nebo má pelech?

Můj pes může všechno. Je to člen rodiny, často se ho spíš doprošuju , jestli mě k sobě do mé postele pustí.