Aron a jeho dva největší životní přátelé, Damián (vlevo) a Mája.

Osmiletý kříženec Aron čtenářky Romany Daňové si před lety vytrpěl své. Zcela náhle a nečekaně přišel o kamaráda, který mu byl oporou. Mohla za to nemoc. Z bludného kruhu se pes vymotal až po příchodu nového člena rodiny, přesněji členky.

“Přibližně před šesti lety nás v útulku za srdce chytil maličký kříženec jezevčíka, dostal jméno Damiánek. Aron jej okamžitě adoptoval. Je to taková veliká máma, a maličký vyrůstal s jediným smyslem života – být co nejblíž svému velkému bráchovi,” vzpomíná Romana Daňová.

Vše bylo zalité sluncem do doby, než Damián onemocněl. Přes veškerou snahu rodiny i lékařů ale psík následkům choroby podlehl. Stalo se to dva roky poté, co ke Klainovým přišel.

“Damiánka nám vzala hodně ošklivá nemoc. Dělali jsme, co jsme mohli, ale odešel za Duhový most. Má svůj stromeček v Lese psích duší v Choceradech,” líčí dál paní Romana. “Aronkovi se stýskalo, nejedl, propadal depresi, nezabíralo nic, léky, bachovky, měli jsme strach, že přijdeme i o něj…”

Skutečně to vypadalo, že se Aron ani rodina z nepříjemných životních zvratů nedostane, až jednoho dne kontaktovala paní Daňovou sestřička z veteriny, která se doslechla o nechtěných štěňátkách. “Ptala se, jestli bychom jedno nechtěli. Byly to samé holky. Jednu jsme si nakonec vybraly a na Velikonoce 2012 jsme si ji donesli domů. Měla jsem trochu obavy, jak ji Aron přijme, ale pohled na maličkaté psí miminko v něm probudil ochranitelský pud a pomalu se probral zpět do světa,” popisuje.

“Malá vořeší holka Mája mu vlastně svým způsobem zachránila život. Dnes je to taková malá ježibabka, co velkého bráchu rovná do latě a on si od ní nechá vše líbit,” uzavírá Romana Daňová.

[[[[],[]],[[]],"and"]]
1 Step 1
UKAŽTE SVOU PSÍ HVĚZDU!
Vaše jménovaše celé jméno
Jméno vašeho psajak vaší hvězdě říkáte
Plemenorasa vašeho psa
Věk psa
1
0
25
Příběhpopište vašeho psa a váš příběh
0 / 500
Fotonahrajte foto vašeho psa
Nahrát fotky

Odesláním audiovizuálního příspěvku vyjadřujete souhlas ke zpracování údajů, které jsou vámi uvedené ve formuláři. Děkujeme za vaši přízeň!

Previous
Next