Kachna a pes jako nejlepší přátelé. (zdroj: archiv Jacquie Litton)

Život někdy píše neskutečné příběhy. A psí říše je v tomto směru ještě pozoruhodnější. Psa, který na dva roky upadl do depresí poté, co ztratil psího kamaráda, vytáhla z problémů až kachna. Dnes jsou nejlepší přátelé.

Příběh se pojí k Georgeovi, jehož majitelka Jacquie Litton byla poslední dva roky bezmocná. Poté, co Georgeovi zahynul nejlepší kamarád – labrador, byl z nenadálé situace velmi špatný. Doslova propadl depresivním stavům, které se projevovaly nechutenstvím cokoliv dělat. Až se najednou vedle George objevila kachna. Skutečná bílá kachna, která mu změnila život.

“Vůbec netušíme, jak se k nám ta kachna dostala. Najednou byla u nás. Georgeovi se náhle změnil život k lepšímu, ožil a bylo to poprvé, kdy přestal truchlit,” uvedla Jacquie Litton.

Kachna se k psovi připojila ve dnech, kdy si rodina připomínala výročí od úmrtí labradora, který s nimi žil dlouhých dvanáct let.

“Všechno, co se stalo, je nevěřitelné. Jedno je ale jisté – kachna změnila život celé rodině. Ona a George jsou dnes nerozluční kamarádi, kachna ho následuje všude a George se zase usmívá,” dodala majitelka psa.